REŻ. WOJCIECH BŁACH

TWOJE POCAŁUNKI MOŁOTOWA

GUSTAVO OTT

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

prapremiera polska: 11 styczeń 2014 r.

 

Twórcy:
tłumaczenie: Rubi Birden
reżyseria: Wojciech Błach
oprawa muzyczna: Maja Prochowicz
scenografia: Katarzyna Stando
oprawa graficzna i zdjęcia: Marta Sinior

„Twoje pocałunki Mołotowa” jest najpopularniejszą sztuką dramaturga Gustavo Ott.  Została  przetłumaczona na język angielski, duński, niemiecki, francuski, grecki i jest wystawiana z powodzeniem w kilkudziesięciu  krajach na świecie.  Czasem w zabawny a czasem w przejmujący sposób mówi o hipokryzji, uprzedzeniach, terroryzmie i wyborach życiowych, które  zawsze mają  swoją cenę. W czasach gdy wszyscy dookoła się rozwodzą, gdy instytucja małżeństwa traci swoją wartość, poznajemy parę czterdziestolatków, dobrze sytuowane małżeństwo z  paroletnim stażem. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. W najmniej odpowiedniej chwili  bohaterka dostaje przesyłkę od FBI, a w niej plecak, który zgubiła dwadzieścia lat temu i który okaże się prawdziwą puszką Pandory.

 „To Twojego strachu się boję” – zastanów się jak dobrze znasz swojego partnera i ile jesteś w stanie mu wybaczyć...

--

Recenzje:

Lekko, łatwo i przyjemnie o powszechnej naszej hipokryzji i zakłamaniu. Na spektaklu „Twoje pocałunki Mołotowa” w teatrze Imka w Warszawie można się pobawić i delikatnie zadumać. (…)Sztuka w lekki, komediowy sposób porusza poważne tematy, bliskości, zaufania, wybaczenia. Każe zastanowić się, jak głęboko zakorzeniona jest w nas hipokryzja i czy kochamy swoich bliskich, czy tylko nasze wyobrażenie o nich. Czy przeglądamy się w naszych pragnieniach i czy potrafimy zaakceptować, że ktoś jest innym, niż nam się wydaje i przestaje już zaspokajać naszą potrzebę próżności.
Beata Zatońska, TVP.INFO

Sztuka o hipokryzji, uprzedzeniach, terroryzmie i wyborach życiowych, które zawsze mają swoją cenę. Poważny temat, lekka, prawie komediowa forma.
dziennikteatralny.pl

W sztuce nie bezpośrednio, ale dosyć wyraziście postawionych jest kilka pytań m. in. jak dużo jesteśmy w stanie wybaczyć sobie i jak bardzo możemy przymknąć oko na błędy bliskich. Te istotne kwestie, przedstawione są w sposób łatwo przyswajalny dla widza, często żartobliwy ale nie tracą przy tym na sile. Są podane w wybornym sosie humoru, z wyraźną nutą sarkazmu i celnych aż mocno żartobliwych spostrzeżeń – szczególnie względem religii. Ta pełni w sztuce rolę dosyć istotną. (…) W przedstawieniu mocno uwypuklona jest hipokryzja. Nie tylko w sferze religijnej, ale też ta dotycząca kontaktów międzyludzkich. Co innego mówimy prosto w twarz, a co innego za plecami… to chyba problem, który dosyć mocno męczy społeczeństwo niezależnie od szerokości geograficznej.
Mani Świątek, qultqultury.pl

Czas trwania spektaklu: 1 godz.  15 min.

W SPEKTAKLU WYKORZYSTYWANY JEST STROBOSKOP.