Najlepsze spektakle z kraju w Teatrze IMKA. Sikorska-Miszczuk, Grabowski, Klata, Lupa.

Już 5 listopada będzie można obejrzeć spektakl „Kobro” z Teatru Nowego w Łodzi - o Katarzynie Kobro i Władysławie Strzemińskim, wybitnych przedstawicielach awangardy na podstawie sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Przypomnijmy, że Strzemińskiemu najnowszy film poświęcił Andrzej Wajda. Jego „Powidoki” są polskim kandydatem do Oscara. Kinowa premiera w marcu 2017. A „Kobro” w IMCE już 5 listopada. Bilety w sprzedaży (http://bilety.teatr-imka.pl/msi/Repertoire.aspx).

Na czwartą już edycję festiwalu złoży się także głośny i skandalizujący „Wróg ludu” wg Ibsena w reżyseii Jan Klaty z Narodowego Starego Teatr (23.11 godz. 19.00).

IMKA pokaże teatralną adaptację nominowanej do NIKE wstrząsającej dokumentalnej książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej „Mokradełko”. Spektakl Teatru Nowego w Poznaniu wyreżyserował Mikołaj Grabowski. Pokazy 6 i 7.12 godz. 19.00

Finałem jesienno-zimowych pokazów będzie spektakl najważniejszego polskiego inscenizatora Krystiana Lupy - „Prezydentki” z Teatru Polskiego we Wrocławiu (20 i 21.12 godz. 19.00). Znakomite role grają Bożena Baranowska, Halina Rasiakówna i Ewa Skibińska. Bilety już wkrótce.

IV EDYCJĘ FESTIWALU WSPÓŁFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW M.ST WARSZAWY