REŻ. ŁUKASZ KOS

Król Dramatu

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

 

oraz: Katarzyna Chorzępa, Agnieszka Giza, Anna Matysiak, Sabina Michalska, Małgorzata Wewióra, Kamila Kamińska, Agnieszka Kogucka, Agnieszka Bąkowska, Marysia Kaszycka.

Autor: MAREK MODZELEWSKI

Adaptacja i reżyseria: ŁUKASZ KOS

Scenografia: KOBAS LAKSA

Muzyka: DANIEL BLOOM

Dramaturgia: JAROSŁAW MURAWSKI

Ruch sceniczny: JAREK STANIEK

Kostiumy: JOANNA NIEMIRSKA

 

Producent: TOMASZ KAROLAK

Produkcja/Asystent reżysera: MAŁGORZATA BARCZ-WADAS


Bohaterem spektaklu „Król Dramatu” (w tej roli Tomasz Karolak) jest 41-letni pisarz, mężczyzna „na zakręcie”, żyjący pomiędzy światem rzeczywistym, a światem swojej wyobraźni. Pragnie spełnienia jako mężczyzna i jako artysta.

Pierwsze realizuje wchodząc w kolejne związki, otaczając się coraz to nowymi kobietami. Drugie – próbując napisać dzieło swego życia.

Tymczasem życie nieodwracalnie przecieka mu przez palce…


Tomasz Karolak o „Królu Dramatu”:

„W życia wędrówce, na połowie czasu, straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi, w głębi ciemnego znalazłem się lasu...” Podobnie jak Pisarz, bohater sztuki Modzelewskiego, jestem na zakręcie życia. I podobnie jak on, chcę o tym opowiedzieć.

 Nigdy jeszcze nie miałem okazji pracować na scenie z tyloma pięknymi kobietami.
W dodatku nie wiadomo, która ostatecznie będzie moją partnerką. Która wygra casting, który każdego wieczoru będzie się odbywał na scenie?

Gram z Kazimierzem Kaczorem, Marianem Kociniakiem, Grzegorzem Warchołem – to spełnienie moich dziecięcych marzeń. To nie wszystko. Znów jestem w parze z Małgorzatą Kożuchowską – ale tym razem to nie jest normalna rodzinka...


Spektakl bierze udział w 19. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej