REŻ. JOHN WEISGERBER

Jak wam się podoba

Szekspir w parku

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

Bilety: wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie teatru oraz przed spektaklem w Domu Słowa Polskiego

Obsada:

Książę - Wojciech Machnicki 
Fryderyk - Antoni Barłowski 
Amiens - Wojciech Sikora 
Jakub - Łukasz Lewandowski 
Oliwer - Bartłomiej Magdziarz 
Jakub / Dionizy / Walenty - Łukasz Kurczewski 
Orlando - Jacek Knap 
Le Beau - Bartłomiej Magdziarz 
Karol / Ambroży / Hymen - Dominik Bąk 
Adam - Zbigniew Borek
Lakmus - Bartłomiej Kasprzykowski (dublura Bartosz Mikulak) 
Koryn - Stanisław Banasiuk 
Sylwiusz - Sebastian Bieżyński
Rozalinda - Hanna Konarowska 
Celia - Diana Zamojska 
Febe - Helena Chorzelska 
Anielka - Kamila Bujalska  

„Jak wam się podoba”
William Shakespeare, tekst w przekładzie Stanisława Barańczaka

Reżyser: John Weisgerber
Asystent reżysera: Areta Nastazjak
Kompozytor: Marcin Nierubiec
Kostiumy: Katarzyna Rysiak
Zdjęcia: Michał Ignar
Choreografia: Paulina Andrzejewska
Producent: Ewa Jedynasty
Asystent producenta: Maja Szopa

Z okazji 400. rocznicy śmierci W. Szekspira jaka przypada w 2016 roku, mówi się o tym twórcy wiele, ale jego dziedzictwo wciąż nie jest dostępne dla każdego. W związku z tym, Teatr IMKA podjął się realizacji pomysłu reżysera Johna Weisgerbera, by przenieść na warszawski grunt międzynarodowy projekt „Szekspir w parku”.

Jako teatr podjęliśmy się zadania wystawienia sztuki Szekspira „Jak wam się podoba” w sposób nieodpłatny, dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta – niezależnie od ich wieku, statusu społecznego czy finansowego.

W dniu 15 lipca o godzinie 19:00 na dziedzińcu Domu Słowa Polskiego przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie, odbędzie się premiera komedii „Jak wam się podoba”.

Kolejne spektakle grane będą w dniach 16, 17, 22, 23, 24 lipca, również o godz. 19:00.

Nasze spektakle będą niebiletowane, bezpłatne. Zaprezentujemy je w miejskiej przestrzeni publicznej jako atrakcyjne wakacyjne wydarzenia artystyczne. Nawiążemy do światowej tradycji nowojorskiego Central Parku i w High Park w Toronto – do Nowojorskiego Festiwalu Szekspirowskiego, zainicjowanego w 1954 roku wybitnego reżysera Josepha Pappa, twórcy słynnego Public Theatre. W wystawianych w czasie festiwalu przedstawieniach występowały m.in.  takie gwiazdy, jak: Meryl Streep, Anne Hathaway, Natalie Portman, czy Al Pacino – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA, który jest koproducentem wydarzenia. 

Misją projektu jest pokazanie dzieł Szekspira w sposób przystępny, tak by bawił, stawiał wyzwania, inspirował odbiorców. Moim marzeniem jest stworzenie wydarzenia, w którym w otoczeniu przyrody i przyjaznej atmosferze uczestniczyć będą całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół – mówi pomysłodawca projektu i reżyser sztuki John Weisgerber – Mam ponad 30-letnie doświadczenie w pracy teatralnej, zarówno jako aktor i reżyser, ale wciąż żywo pamiętam, kiedy pierwszy raz zobaczyłem sztukę Szekspira wystawianą w parku.  W 2016 roku cały świat obchodzi 400-lecie śmierci Szekspira i w związku z tym jubileuszem mam nadzieję zaszczepić również w Warszawie ideę, jaka przyświeca projektowi „Szekspir w parku”.  Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć nie tylko do sympatyków i stałych bywalców stołecznych teatrów, ale przede wszystkim do tych, którzy do teatru – z różnych względów – zaglądają rzadziej. Tutaj będą mieli okazję w przyjaznej atmosferze, pod chmurką, na kocyku z dziećmi, czy z przyjaciółmi, podziwiać zmagania polskich aktorów z językiem Szekspira – dodaje reżyser.