Jakub Przebindowski

Być jak Elizabeth Taylor

IMKA LIGHT

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

Bilety: I-IV rząd-120zł; V-VIII rząd-100zł; | IX-XI rząd-80zł

Obsada:

Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak

Richard Burton – Paweł Deląg

Tony Slowers – Sambor Czarnota

Norma Perins – Martyna Kliszewska

 

Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski

Scenografia – Witek Stefaniak

Kostiumy – Tomasz Ossoliński

 

 


Spektakl o nasłynniejszej parze w dziejach Hollywood - która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektaklularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku,
w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor“.

 Jak mówi autor sztuki - „Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.