*BIGBITOWE PASTORAŁKI*

ANIA RUSOWICZ I GOŚCIE

ŚWIĄTECZNY KONCERT

teatr-imka

Wybierz datę przedstawienia:

Bilety: 80 zł

Obsada:

W tym roku Ania Rusowicz postanowiła stworzyć zupełnie nowe Pastorałki świąteczne. W bigbitowym stylu, nawiązującym do tradycji lat 60-tych i 70-tych.

Ideą jest radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia w dobrym humorze i sprzyjającym otoczeniu.

Muzycy odnoszą się do tradycji polskich zespołów poprzednich dekad (film "Kulig"), górlaskich tradycji oraz rockndrollowego klimatu. Jest to zupełnie coś nowego na naszym rynku.

Koncerty okraszone są pięknym światem, nietypowymi instrumentami, a przede wszystkim plejadą polskich Gwiazd muzyki rozrywkowej.

Koncerty promują płytę "Retro Narodzenie", na której pojawiło się 12 nowych świątecznych kompozycji Ani Rusowicz w dueatch z jej wspaniałymi Gośćmi.

Ania mówi o tej wyjątkowej płycie tak: "(...)Ta płyta jest prezentem ode mnie dla Was. Znajduje się na niej magiczna cyfra 12. To jak 12 dań wigilijnych, czyli 12 smacznych pastorałek i 12 apostołów, czyli 12 gości - przyjaciół, których zaprosiłam na tą płytę.
Chęć napisania autorskich piosenek świątecznych pojawił się z wielkiej miłości do zimy i klimatu jakie niosą za sobą Święta Bożego Narodzenia. Kiedyś siedząc przy stole wigilijnym z moim mężem Hubertem stwierdziliśmy, że fajnie byłoby pośpiewać własne pastorałki. Pomysł chodził za mną przez wiele lat nim wzięłam się do roboty, bo przecież wiem jak napisać piosenkę i to najlepiej psychodeliczną, ale pastorałkę? Ale skoro takie piosenki świąteczne pisali Kissi czy Sex Pistols i nie było w tym żadnego obciachu to ja rownież pójdą tą drogą😜 Stworzenie takiej płyty stało się dla mnie mega wyzwaniem, ale także kultywowaniem tradycji lat 60 tych, kiedy to Filipinki, Czerwone Gitary czy wreszcie Skaldowie wraz ze swoim zimowym hitem - Kulig (chyba każdy go zna) w sposób rock&rollowy kolędowali a teraz... śpiewają na mojej płycie!😄 Dla mnie to jak cud, bo to kultowi zawodnicy i moi idole. Na płycie pojawili się także inni nie przypadkowi goście. Z wieloma z nich łączy mnie naprawdę głęboka przyjaźń a to w naszej branży nie jest łatwe, a nam się udaje.
Przybywajcie!!! (...)".