Anna Kłos-Kleszczewska

teatr-imka

Informacje:

Anna Kłos-Kleszczewska. Rocznik ’80.  KOBIETA. Matka dwóch córek.

Aktorka, studiująca od roku 2011 kierunki humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutowała w Teatrze Starym w Krakowie.

 

W roku 2006 została zatrudniona przez Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i dołączyła do ówczesnego Zespołu tego teatru.

W latach 2006-2011 zagrała m.in. „Śmierć i dziewczyna. Dramaty Księżniczek” w reżyserii Suse Wächter, Agnieszki Korytkowskiej-Mazur, Marii Kwiecień oraz Małgosi Głuchowskiej.

 

W „Klubie Polskim” , „Kontraktach kupieckich” w reżyserii Pawła Miśkiewicza, „Don Kichocie”, „Kretach i Rajskich Ptakach” w reżyserii Macieja Podstawnego.

Za rolę Kobiety bez twarzy w spektaklu „Krety i Rajskie Ptaki” otrzymała nominacje do Feliksów Warszawskich.

Wzięła udział w warsztatach reżyserski nad monologiem, prowadzonych przez Krystiana Lupę w Teatrze Dramatycznym podczas których wyreżyserowała „Jak Paulę poniosło” na podstawie „Amatorek” Elfriede Jelinek.

Proza Elfriede Jelinek wywołała w niej natychmiastową potrzebę podjęcia studiów filozoficznych.

Zagrała w „Wieczorze sierot” w reżyserii Michałem Borczuchem podczas Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Z Michałem Borczuchem pracowała nad spektaklem Lepiej tam nie idź 2013, powstałym przy udziale dzieci z Domu Dziecka w Szamocinie, które grały, współtworzyły scenografię i materiały audiowizualne do spektaklu.

Zagrała w Teatrze Telewizji „Joanna” w reżyserii Agaty Baungart. W filmie fabularnym Bartosza Konopki „Krew Boga”  zagrała jedną z Pogan.

 

Urodzona w Szczecinie. Mieszka w Warszawie.